Ünlü Yönetmenler Müzede

Ünlü Yönetmenler Müzede

Büyük Budapeşte Hotel, Rushmore gibi filmlerin yönetmeni Wes Anderson, ortağı, yazar ve illüstratör Juman Malouf ile Viyana'daki Kunsthistorishes Müzesi'nde bir sergi hazırladı.

 

 

Kullandığı renkler ve kadrajlarla filmlerinde tuhaf, kendine has bir başka dünya estetiği yaratan Anderson, Malouf ile birlikte hazırladığı sergi için 14 farklı müzeden, klasik resimlerden tarihi müzik aletlerine, 400den fazla eser seçti. Hatta bu eserlerin birçoğu daha önce hiç halka açık olarak sergilenmemiş eserlerden seçildi.

Kunsthistorisches Museum Viyana ile Fondazione Prada işbirliğinde oluşturulan sergi 2019 sonbaharından itibaren Milano'daki Fondazione Prada'da sunulacak.

 

 

 

Kayıp Otoban, Mullholland Drive gibi filmlerin ve Twin Peaks dizisinin yönetmeni David Lynch ise Maastricht’teki Bonnefantenmuseum'da kendi eserlerini Some One is in My House sergisiyle sundu.

 

 

Aslında resim eğitimi almış olan Lynch de sinemanın yanında görsel sanat pratiğini de sürdürmeye devam ediyor. Sergi ünlü yönetmenin, son 50 yılda yaptığı, resim, çizim, film, fotoğrafçılık ve baskı örneklerinin olduğu yaklaşık 500 eserden oluşuyor.

Bonnefantenmuseum’deki sergi 28 Nisan 2019 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

 

Müge Ersan

.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Post ‘EVLİLİK’ ÜZERİNE İLHAM VEREN DÜŞÜNCELER

‘EVLİLİK’ ÜZERİNE İLHAM VEREN DÜŞÜNCELER

Post KİM KORKAR PSİKANALİZDEN

KİM KORKAR PSİKANALİZDEN

Post Mural Masterları Kitapta Toplandı

Post PANAMA

PANAMA