Stresli ve Yorgun Zamanlarda Kendinize İlaç Olun!

Stresli ve Yorgun Zamanlarda Kendinize İlaç Olun!

Haftanın ilk gününden itibaren iş güç stresi içinizi kemirmeye başlıyorsa, size özel önerilerimiz var!

Akışta kalmak varsa, başarısızlık yok

Başarı ve başarısızlık hayatımızı yöneten kavramlar haline geldiğinde, stres seviyemiz doğal olarak yükselir. Böyle bir durumda olduğunuzu hissediyorsanız, akışta kalmayı arzu edip, kendinizi şefkatli davranmayı seçmelisiniz. O fazladan yiyip bozduğunuz diyet, umduğunuz gibi gitmeyen toplantı başarı ile değil hayatın akışı ile ilgilidir! Kendinize yüklenmeyin…

Kendinize inancınızı kaybetmeyin

Kendine inanmak, kendinin en yakın arkadaşı olabilmek; inancınızı da geliştirecek. Stresli zamanlarınızı mutlaka aşacağınızı bilmek, kendinize olan inancınız ile ilgilidir. Böylece ne siz ne başkaları ne de günün stresi sizi alt edemez!

Anı yaşayabilmek

Aynı anda birçok işe ve insana yetişmeye çalışmak, sizi anı yaşamaktan alıkoyacaktır. Üstelik aynı anda birçok farklı noktaya kendinizi koşmaya çalıştığınızda hem veriminiz hem enerjiniz düşeceğinden, işlerinizi öncelikledirmeyi, anı yaşamayı ve gerçekten zaman ayırmak istediğiniz şeylere zaman ayırmayı seçmelisiniz. Böylece, anı yaşayabilir, kendinizi sürekli birilerine ve bir şeylere yetişme stresinden azade edebilirsiniz. 

 

 

 

Aslı Müge Kanbay

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Post Uzun ve mutlu yaşamanın sırrı

İkigai

Post Yeni Trend İnce Bel, İri Kalçalar

Yeni Trend İnce Bel, İri Kalçalar

Post Nahoş Rüyalar: Size Derin Bilgiler Veriyorlar!

Post Sağlık Deposu “CEVİZ”

Sağlık Deposu “CEVİZ”